Wielkanoc, podobnie jak inne święta, jest wspaniałą okazją do tego, by obradować się prezentami. Najbardziej na podarunki czekają dzieci. Nic dziwnego, gdyż odpakowywanie i zabawa sprawia im mnóstwo radości. Jakie prezenty na Wielkanoc dla dzieci wybrać, by wywołały uśmiech pociechy i jednocześnie były pożyteczne? Jak zwykle w takiej sytuacji świetnie sprawdzą się książeczki.

Książeczki o tematyce wielkanocnej dla dzieci młodszych

Wybierając książki jako prezenty na Wielkanoc dla dzieci, należy dostosować je odpowiednio do wielu małych czytelników. Dzieci, zwłaszcza te najmłodsze, nie rozumieją wydarzeń, jakie upamiętniają święta wielkanocne. Dlatego warto podarować im książeczki, które w prosty i zrozumiały sposób wyjaśnią im, o co chodzi. Pozycja zatytułowana “Wielkanoc” autorstwa Bogusława Noska i Oli Makowskiej tłumaczy wszystko adekwatnie do wieku. Dodatkowo treść ma formę rymów, dzięki czemu dzieci mogą uczyć się jej jak wierszyka, ćwicząc tym samym swoją pamięć. Strony lektury są twarde, co gwarantuje odporność na zniszczenia. Kolorowe obrazki zachęcają maluchy do sięgania po książkę.

Przykładem ciekawej książeczki dla najmłodszych, dotyczącej świąt wielkanocnych jest pozycja pt. “Wielkanocna pisanka” napisana przez Urszulę Kozłowską. Tym, co czyni ją interesującą, jest jej nietuzinkowy kształt jajka. Fabuła książki napisana jest wierszem.

Propozycje dla dzieci nieco starszych

Książki kupowane jako prezenty na Wielkanoc dla dzieci starszych powinny mieć nieco więcej treści. Przykładem jest pozycja pt. “Poznaję biblię. Wielkanoc”. Lektura nie tylko poszerzy wiedze dziecka, ale zaktywizuje pociechę, dzięki załączonym w zestawie naklejkom. Zaletą jest to, iż nalepki są wielokrotnego użytku, dziecko może więc korzystać z nich przez długi czas. Nawet jeśli błędnie naklei naklejkę, bez przeszkód poradzi sobie z jej odklejeniem i poprawną aplikacją.

Dzieci powinny zainteresować się książką pt. “Opowiedz mi, mamo. Polskie zwyczaje i obrzędy wielkanocne” autorstwa Anny Jankowskiej. Z lektury dowiedzą się, skąd wziął się zwyczaj święcenia koszyczka pełnego jedzenia, i wiele innych tradycji.