W Polsce przyjęło się, że w okresie wielkanocnym, podobnie jak w Wigilię wręcza się dzieciom drobne upominki. Najpopularniejsze są ulubione słodycze, małe zabawki (puzzle, klocki, samochodziki) czy pluszowe misie. Oczywiście, tradycja ta w każdym domu wygląda odrobinę inaczej. Jedne rodziny stawiają na większe prezenty, inne na wyłącznie malutkie pakunki. Jakie prezenty na wielkanoc dla dzieci np. w postaci gry lub zabawki sprawdzą się w tych czasach najlepiej? Na co patrzeć, podczas wyboru produktów?

Wspólny czas z rodziną

Warto poświęcić odrobinę czasu na obserwację naszych dzieci. Zwróćmy szczególnie uwagę na to, jak te spędzają czas, czy ich dotychczasowe nawyki uległy zmianom i co lubią robić w czasie wolnym. To świetna podstawa, która ułatwi nam wybór prezentu. Maluchy spędzające większość czasu z głową w książkach, na pewno ucieszą się z kolejnej powieści z atrakcyjnymi ilustracjami w środku. Uważaj jednak, żeby przypadkiem nie kupić dziecku takiej książki, którą już w swojej obszernej biblioteczce posiada. Z kolei mali entuzjaści sportu uśmiechną się na widok nowej piłki do koszykówki albo siatkówki (w zależności od tego, jaka aktywność fizyczna sprawia im największą frajdę). Ciekawym rozwiązaniem jest również zakup takiego produktu, który mógłby zachęcić dziecko do przetestowania nowych czynności. Ważne jednak, aby te nie odbiegały drastycznie od tego, czym się dotychczas zajmował.

Zestaw kreatywny

Coraz większą popularnością cieszą się też tak zwane zestawy kreatywne, czyli zabawki, które zachęcają dziecko do indywidualnego działania. Im większą kreatywnością to się wykaże, tym bardziej interesujący okaże się dla niego efekt finalny. Aby tradycji stało się zadość, nie zapomnijmy pochować drobnych słodyczy w domu lub w ogrodzie i zachęcić malucha do poszukiwań słodkich skarbów. W wielu domach to właśnie poszukiwania drobnych prezentów są największą atrakcją kojarzącą się dzieciom z czasem Wielkanocy.